ЛІНГВОКРАЇНОЗНАВЧА КОМПЕТЕНЦІЯ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У ПАРАДИГМІ ПОЕЗІЇ ЛІНИ КОСТЕНКО
DOI:
https://doi.org/10.18524/2414-0627.2019.26.181454Ключові слова:
країнознавчий аспект, українська мова як іноземна, національно забарвлені конотації, денотативний світ Ліни КостенкоАнотація
У статті викладено концептуальну позицію автора щодо можливості визначення у процесі викладання української мови як іноземної неподільної єдності національної мови та національної свідомості на матеріалі поетичних текстів Ліни Костенко. Акцентовано на тому, що сутнісні як для української мовної свідомості, так і для поетеси концепти, будучи включеними до навчальних матеріалів, здатні відтворювати національно забарвлені конотації у свідомості реципієнтів, сполучаючи суто лінгвістичний і українознавчий аспекти.
Посилання
Ignatenko, M. A. (1986), Genesis of Artistic Thinking [Henezys khudozhnʹoho myslennya], Naukova Dumka, Kiev, 286 p.
Kostenko, L. V. (1989), Selected works [Vybrane], Dnipro, Kiev, 559 p.
In remembrance of Ivan Fizer [In memory of Ivan Fizer]. URL : http://www.svoboda-news.com/arxiv/pdf/2007/Svoboda-2007-36.pdf
Potebnja, A. A. (1989), Word and myth [Slovo i mif]. Pravda, Moscow, 622 p.
Frankl, V. E. (1990), Man’s Search for Meaning [Chelovek v poiskakh smysla]. Progress, Moscow, 368 p.
Chakovsky, S. A. (1986), Problems of semiotics in the works of Anglo-American researchers of the 70 s: Theories, Schools, Concepts (Critical Analyzes) [Problemy semiotiki v rabotakh anglo-amerikanskikh issledovateley 70-kh godov: Teorii, shkoly, kontseptsii (Kriticheskiye analizy)], Artistic communication and semiotics, Nauka, Moscow, pp. 231–239.
Yurkevych, P. D. (1993), Selected works [Vybrane], Kiev, Abris, 416 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Записки з українського мовознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).