ВЛАСНІ НАЗВИ В ПОЕЗІЇ ЯРА СЛАВУТИЧА
DOI:
https://doi.org/10.18524/2414-0627.2019.26.181054Ключові слова:
власні назви, поезія Яра Славутича, антропоніми, топоніми, гідроніми, світоглядні позиціїАнотація
У статті проаналізовано вживання власних назв (антропонімів, топонімів, гідронімів) у поезії Яра Славутича – українського поета, який не сприйняв радянську владу і жив та творив у Канаді. Особливо активні у його поезії антропоніми. Серед них центральне місце займають представники десидентського та правозахисного руху, культурних діячів української і світової історії. Власні назви Яра Славутича – не лише важливий образний засіб, а й засіб оцінювання, інтелектуалізації його поезії, засіб вираження світоглядних позицій автора. Часто власні назви Яра Славутича потребують декодування.Посилання
Vlasenko-Boytsun, A. (1978), Local names in the poetry of Yar Slavutych. Language creativity of Yar Slavutych: Articles and recessions [Mistsevi nazvy v poeziyi Yara Slavutycha. Tvorchist' Yara Slavutycha: Statti i retsenziyi]. Arranged by Vladimir Zhyla. Edmonton: Edition of the Jubilee Committee under the NTSh, vol.1, 432 p.
Seliverstova, L. (1998), Own names in the poetic language of Yar Slavutych [Vlasni nazvy u poetychniy movi Yara Slavutycha], Сollection of scientific works, Dnipropetrovsk, В. 5. рр. 563–570
Chopyk, B. (1973), "The Singer of the Wanderings". Poetry of Yar Slavutych [«Spivets' mandriv». Poeziya Yara Slavutycha],. Ovyd, t. XXI, pp. 27-30.
Slavutych, Yar. (1998), Works in five volumes [Tvory u p"ty tomakh], Kyiv, Dnipro.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Записки з українського мовознавства
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0).
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).